ניהול ישיבת צוות – מטרות ותכנים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

מאמרים > ניהול ישיבת צוות – מטרות ותכנים

ישיבת צוות הינה אמצעי חשוב להשיג מטרות שונות שלנו כמנהלי הצוות. למעשה, זו הזדמנות מצויינת לממש את ה"אני מאמין" שלנו לגבי מהו צוות, מהי עבודת צוות (ראו: סוגי עבודת צוות) וכיצד זה צריך לבוא לידי ביטוי בצוות הספציפי שלנו.

מטרות אפשריות של ישיבת צוות:
1. העברת מסרים "טכניים" לצוות: נהלים חדשים (או רענון נהלים קיימים), עדכונים ארגוניים, תדרוכים לקראת אירועים או משימות חשובות.
2. שיתוף מידע הדדי בין חברי הצוות: עדכונים שוטפים על הפעילויות בצוות. הדבר תורם ללכידות הצוותית ונותן תמונה לחברי הצוות על מה נעשה בצוות.
3. חיזוק השייכות לצוות ע"י חיזוק וחידוד האסטרטגיה של הצוות: הייעוד, החזון וערכי הצוות. ניתן לדבר על כך בישיבת הצוות ולשלב דוגמאות מהתקופה האחרונה.
4. טיפול משותף בנושאים צוותיים: ליבון סוגיות משותפות, תחקירים, בניית תהליכים משותפת, קבלת החלטות משותפת.
5. התפתחות אישית וקבוצתית באמצעות למידה משותפת של נושאים רלוונטים: הרצאות הדדיות על נושאים מקצועיים, סקירות של שותפי תפקיד.
6. העלאת המוטיבציה והמורל הצוותי: לחגוג הצלחות של הצוות, לעדכן על הישגים מיוחדים ולשתף באינטראקציות חיוביות עם שותפי תפקיד ולקוחות הצוות.
7. במה לאנשי הצוות לקדם נושאים: חלק מישיבת הצוות יכול להיות מוקדש לנושאים שאנשי הצוות רוצים ליזום ולשתף בכך את חבריהם לצוות.
8. גיבוש בין-אישי של הצוות: ציון ימי הולדת, עדכונים אישיים (אם הפתיחות מאפשרת זאת), שיחת חולין על עניינים שעל סדר היום (גם פה נדרשת זהירות לא להיכנס יותר מדי לתחום הפוליטיקה, דת וכו').
כפי שניתן להתרשם, לישיבת הצוות יכולות להיות מטרות רבות. בישיבת צוות ניתן ליצור תמהיל של חלקן או כולן ע"י חלוקת זמן הישיבה באופן נכון ובניית התכנים בהתאם.
לאור המטרות שחשוב לנו לקדם, נקבע את מאפייני הישיבה: זמן, תדירות, תכנים, מיקום (ראו בהרחבה: מתכון קצר לניהול ישיבות)
ישיבת הצוות הינה כלי ניהולי חשוב ומיוחד שכדאי לקיימו באופן קבוע. שימו לב שהמטרות שציינתי תורמות להגברת האפקטיביות של עבודת הצוות (ראו: עבודת צוות אפקטיבית) מנהלים רבים מתפתים לבטל דווקא אותה בתקופות לחץ, אך לדעתי רצוי מאוד להימנע מכך.
עצות נוספות והמלצות לניהול נכון של ישיבת צוות בפוסט הבא: ניהול ישיבת צוות – המלצות.
רוצה לדעת עוד? להתחיל לנהל ברגל ימין.
ולעוד קפיצת מדרגה ניהולית: סודות הניהול האפקטיבי.

הציצו בקטלוג ההרצאות למנהלים המעודכן.
פרטים נוספים למעוניינים באימון אישי.
לקבלת כל פוסט ישירות למייל: לחצו כאן.
עקבו אחריי ב- YouTube Linked-in  logo-wordpress

מיכאל שורץ
להרשמה לרשימת התפוצה:

מאמרים אחרונים באתר:

מנהיגות בצל הקורונה

מהי מנהיגות?מנהיגות היא היכולת להוביל שינוי הסתגלותי. שינוי שקורא תיגר על הרגלים קיימים. השנה, ל"אחרי החגים" יש משמעות אחרת לחלוטין

קראו עוד »