ניהול ישיבת צוות – אוסף המלצות

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print
Share on email

מאמרים > ניהול ישיבת צוות – אוסף המלצות

לאחר שהבנו את חשיבות ישיבת הצוות ככלי ניהולי, וסקרנו את המטרות השונות של ישיבה כזו (ראו: מטרות ותכנים של ישיבת צוות), אני רוצה לשתף אתכם במספר המלצות פרקטיות לניהול הישיבה.

המלצות ורעיונות לניהול ישיבות צוות:
1. כדי לממש את מלוא הפוטנציאל של ישיבת צוות חשוב לקיים אותה במועדים קבועים ובתדירות נכונה לצוות (פעם בשבוע או בשבועיים).
2. בדר"כ בישיבת צוות נרצה לקדם מספר מטרות (מאלו המוזכרות למעלה), ולכן היא תהיה מחולקת למספר נושאים. במידה ורוצים לקדם מטרה אחת באופן משמעותי, רצוי להקדיש לכך ישיבה מיוחדת שתתוכנן באופן ספציפי. למשל, גיבוש בין-אישי יכול להתבצע בארוחת צהריים במסעדה. לדיון על תחקיר צוותי חשוב – צריך זמן מיוחד ואמצעי הצגה (מקרן, וכו').
3. במידה וכל עובד נדרש לתת עדכון של מספר דקות על הנעשה בתחומו, רצוי להגדיר מראש את רמת הפירוט הרצויה מעדכונים כאלו. אגב, סיטואציה כזו מהווה הזדמנות ידידות לכל עובד "לדבר בפני קהל". ניתן לעזור לעובד ספציפי להשתפר במיומנות זאת אם ניתן לו משוב דיסקרטי על אופן הצגת העדכון.
4. שימוש במצגת והצגת נתונים שונים בצורה מקצועית תבהיר שישיבת הצוות חשובה כמו כל ישיבה אחרת שמתכוננים אליה.
5. הוספת כיבוד לישיבת הצוות יכולה לתרום לאווירת הפתיחות והדגשת ייחודיות הישיבה משאר הישיבות השוטפות שלנו.
6. אפשר להיעזר במישהו מהצוות שיהיה אחראי קבוע לשבץ תכנים לישיבות הצוות. כשיש אחראי כזה חשוב לתאם איתו ציפיות לגבי המטרות שלכם כמנהלים מישיבת הצוות. כמו כן, מומלץ להשאיר פרק זמן בישיבה בו אתם קובעים את התכנים.
7. העלאת נושאים לדיון ע"י חברי הצוות יכולה להתבצע מראש אם קיימת רשימה מסודרת של נושאים לדיון לפעמים הבאות. רשימה כזו יכולה להיות מנוהלת על לוח, בספריה משותפת במחשב וכו'.
8. מכיוון שישיבת הצוות היא כלי לא רק בידי המנהל אלא גם בידי הצוות לממש עצמו כצוות – כדאי לשקול לשתף את חברי הצוות במטרות הישיבה ולאפשר גם להם לעצב את המסגרת של הישיבות.
9. בהמשך לנקודה הקודמת, פעם בכמה חודשים כדאי לבדוק את אפקטיביות ישיבות הצוות ע"י העלאת הנושא בישיבה או בשיחות אישיות עם העובדים.
10. טיפ קטן לגבי תזמון הישיבה בשבוע: ישיבה בימי ראשון טובה "לאסוף" את חברי הצוות ולהיכנס לאווירת עשייה אל תוך השבוע החדש . ישיבה בימי חמישי טובה לסכם את אירועי השבוע שחלף (בשאיפה: לרוות קצת נחת) ומה צריך להסיק מכך לשבוע הבא. ישיבה באמצע השבוע מאפשרת להשפיע על מהלך השבוע לאור התפתחויות טקטיות שהתרחשו מאז תחילתו. מה שתבחרו זה מצויין.
רוצה לדעת עוד? להתחיל לנהל ברגל ימין.
ולעוד קפיצת מדרגה ניהולית: סודות הניהול האפקטיבי.

הציצו בקטלוג ההרצאות למנהלים המעודכן.
פרטים נוספים למעוניינים באימון אישי.
לקבלת כל פוסט ישירות למייל: לחצו כאן.
עקבו אחריי ב- YouTube Linked-in  logo-wordpress

מיכאל שורץ
להרשמה לרשימת התפוצה:

מאמרים אחרונים באתר:

סדנת ניהול פרויקטים בגובה העיניים

הסדנה מיועדת לעובדים ומנהלים הנדרשים להוביל תהליכים, משימות ופרויקטים כחלק מעבודתם השוטפת.
מטרת הסדנה היא להקנות למשתתפים את בסיס הידע בניהול פרויקטים, לשפר מיומנויות ניהול רלוונטיות, לתת כלים פרקטיים ולפתח תחושת מסוגלות. להמשיך לקרוא

קראו עוד »